Galaxy S5 Plus, czyli lepsza wersja flagowca Samsunga już w Europie

Na europejski rynek wchodzi wreszcie ulepszona wersja flagowego S5. Model na Starym Kontynencie będzie znany jako "Samsung Galaxy S5 Plus".

Samsung już jakiś czas temu na koreańskim rynku wprowadził model Galaxy S5 LTE-A, który jest mocniejszą wersją flagowca firmy. Urządzenie wyposażone został w bardziej wydajnego Snapdragona 805, moduł 4G LTE-A o szybkości do 300 Mb/s oraz ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), co było odpowiedzią na debiut LG G3.

Wiele mówiło się o pojawieniu się tego wariantu także na innych krajach, w których dostępne są sieci LTE-Advanced. I rzeczywiście - sprzęt pod nazwą Galaxy S5 4G+ pojawi się najpierw na rynku singapurskim, a teraz jako Galaxy S5 Plus trafił do Europy. W odróżnieniu o wersji dostępnej w Korei Południowej, modele sprzedawane na Starym Kontynencie nie będą wyposażone w ekrany QHD. Dostępny będzie 5,1-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, który znany jest już ze zwykłej wersji S5.

Reklama

Galaxy S5 Plus pojawił się na stronie holenderskiego oddziału Samsunga i niebawem trafi do sprzedaży w kraju wiatraków i tulipanów. Można spodziewać się, że wkrótce model ten dostępny będzie na kolejnych europejskich rynkach. Dotyczy to najprawdopodobniej nie tylko Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Włoch, ale również Rumunii, Portugalii, Szwajcarii czy nawet Estonii, gdzie od niedawna dostępne są sieci wspierające technologię LTE-A. Niestety nie ma co raczej liczyć, że S5 Plus będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy