Reklama

HarmonyOS - nowy system Huaweia

Huawei oficjalnie zaprezentowało oprogramowanie HarmonyOS. Które urządzenia otrzymają je na początek?

HarmonyOS od Huawei to oprogramowanie, o którym w ostatnich miesiącach było słychać bardzo dużo. Chińska firma w końcu zdecydowała się na jego prezentację. W tym wypadku rozwój HarmonyOS był podyktowany stratą dostępu do usług Google.

Harmony OS to nic innego, jak fork (wersja) Androida, bazujący na oprogramowaniu open source. Całość została przykryta płaszczykiem nakładki EMUI, która jest dobrze znana użytkownikom. HarmonyOS ma być jednak nieco bardziej elastycznym produktem - będzie mógł działać nie tylko na smartfonach, ale również tabletach, telewizorach, zegarkach czy nawet w samochodzie. W ten sposób Huawei chce sprawić, iż korzystanie z wielu produktów jednocześnie będzie bardzo proste.

Reklama

Może działać na urządzeniach, które mają nawet zaledwie 128 KB RAM, co pozwala jej zaistnieć na przeróżnych sprzętach z różnych kategorii produktowych. Chińczycy poinformowali, iż już niebawem na rynku mamy zobaczyć pierwsze produkty, które będą działały pod kontrolą wspomnianego oprogramowania. 

Na pierwszy rzut Huawei udostępniło swój system w zegarku Watch 3 oraz nowym tablecie z serii MatePad Pro 12.

Producent pochwalił się również, iż HarmonyOS będzie działać znacznie szybciej od tradycyjnej wersji Androida oraz zapewni lepszy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

- Otacza nas coraz więcej inteligentnych urządzeń i żyjemy w świecie, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Każdy z nas jest częścią tego połączonego świata, podobnie jak każde urządzenie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nowymi partnerami i programistami, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia, produkty i usługi naszym klientom na całym świecie korzystającym z HarmonyOS - powiedział Richard Yu, CEO w Huawei Consumer Business Group

Informacje na temat dostępności produktów Huawei z HarmonyOS na rynkach poza Chinami będą podawane na bieżąco.

Bardzo możliwe, że HarmonyOS trafi także do zbliżających się flagowych smartfonów Huawei z serii P50.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | HarmonyOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama