HTC: Słabe wyniki sprzedaży

Nie jest nowością to, że ostatnie wyniki finansowe HTC pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Z publikowanych od kilku miesięcy statystyk wynika, że osiągane zyski ciągle maleją, a w minionym kwartale firma zanotowała najsłabsze rezultaty od lat. Można wręcz stwierdzić, że z wynikiem 2,83 milionów dolarów firma funkcjonuje na granicy opłacalności - wystarczy przypomnieć tylko, że w tym samym okresie zeszłego roku zyski HTC wyniosły 150 mln dolarów.

Przyjmuje się, że winę za taki stan rzeczy ponosi opóźniająca się premiera flagowego modelu One. Byłoby jednak przesadą twierdzić, że jeden smartfon, wprowadzony na rynek tuż pod koniec kwartału, znacząco poprawiłby najnowsze wyniki.

Możemy jednak sądzić, że przyszłe miesiące okażą się kluczowe dla tajwańskiego producenta, gdyż będzie on musiał przekonać klientów, że jego flagowy One jest znacznie lepszym wyborem, niż wkraczający powoli na rynek Samsung Galaxy S4. Cała sytuacja rozwiąże się już w najbliższym czasie, który będzie najważniejszym sprawdzianem dla HTC w całej historii działalności firmy.

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | HTC One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy