HTC szykuje nowy smartfon dedykowany Facebookowi?

Wygląda na to, że HTC w najbliższym czasie ma zamiar przedstawić kolejny smartfon, który będzie szczególnie nastawiony na korzystanie z Facebooka.

W swojej historii HTC wyprodukowało już dwa smartfony, które wyróżniały się zwiększoną integracją z Facebookiem. Przypomnijmy, że były to modele Salsa oraz ChaCha, które poza dodatkami w oprogramowaniu posiadały też specjalny przycisk, który otwierał aplikację Facebooka. Nie zyskały one jednak nigdy szczególnej popularności i były urządzeniami z raczej niższej półki. Wygląda jednak na to, że HTC nie zraziło się dotychczasowymi niepowodzeniami i w najbliższym czasie ma zamiar przedstawić kolejny smartfon, który będzie szczególnie nastawiony na korzystanie z popularnego Facebooka. 

Reklama

Ostatnie informacje wskazują na to, że tak jak poprzednicy będzie on oferował między innymi dedykowany przycisk uruchamiający aplikację portalu społecznościowego. Pod względem specyfikacji technicznej nadchodzący smartfon uplasuje się w średniej półce i zostanie wyposażony w dwurdzeniowy układ Qualcomm MSM8930 o taktowaniu 1 GHz, ekran o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 720p (1280×720), 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci. Poza tym znajdziemy też dwa aparaty (5 MPx oraz 1,6 MPx), Bluetooth 4.0 i WiFi, a całością zarządzać będzie Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Spodziewamy się, że wspomniany smartfon zadebiutuje na targach MWC 2013, które rozpoczną się pod koniec lutego. Jesteśmy ciekawi, czy tym razem HTC stanie na wysokości zadania i wypuści naprawdę interesujący model ze średniej półki przeznaczony dla masowego odbiorcy.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Smartfon | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama