Huawei Ascend P1 od kwietnia w sklepach

Huawei Ascend P1 pierwszy raz został publicznie pokazany w trakcie targów CES 2012, które odbyły się w Las Vegas. Do tej pory smartfon nie trafił jeszcze na rynek, ale wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmianie i to już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Chiński producent w trakcie targów CES 2012 poinformował, że Huawei Ascend P1 wyposażony będzie w ekran Super AMOLED o przekątnej 4.3 cala, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB oraz 8-megapikselowy aparat.

Ostatnie doniesienia związane z tym urządzeniem wskazują na to, że Huawei Ascend P1 trafi na rynek już w kwietniu. Niezbyt dużym zaskoczeniem jest to, że w pierwszej kolejności będzie on dostępny na chińskim rynku. Następnie przewidziano premierę w Europie, Rosji, Japonii i Australii - niestety producent nie podał żadnych konkretnych terminów.

Huawei ma przed sobą jeszcze kilka interesujących premier rynkowych m.in. modelu Ascend P1 S (będącego cieńszą wersją Ascenda P1), a także Ascenda D Quad, czyli pierwszego czterordzeniowego smartfona z procesorem K3V2.

Reklama

Paweł Cebula

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: pierwszy raz | Huawei | Android Ice Cream Sandwich | Google | smartfony | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy