Huawei Ascend P1 w Europie za 450 euro

Huawei Ascend P1 powoli dociera do Europy. Urządzenie, które zadebiutowało na swoim rodzimym rynku już w kwietniu tego roku, lada dzień ma pojawić się także w sklepach na Starym Kontynencie. Wiadomo już ile trzeba będzie za nie zapłacić.

Huawei Ascend P1 wyposażono w 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 960 na 540 pikseli, dwurdzeniowy procesor OMAP 4460 Cortex o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM i dwoma niezłymi - 8 Mpix na odwrocie i 1,3 Mpix z przodu - kamerami. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich i choć na pewno trafi do Europy - nie wiadomo czy kiedykolwiek zawita do Polski.

Pomimo rozmaitych zapowiedzi, nikt nie potrafił dotychczas powiedzieć ile trzeba będzie za Ascend P1 zapłacić. Jak się okazuje, całkiem sporo. Ceny smartfona w sklepach Amazon Germany i Unieuro Italy oscylują w okolicach 450 euro, co plasuje go w tej dziedzinie tuż obok przykładowego HTC One S.

Widać, że Huawei celuje naprawdę wysoko, próbując uczynić ze swojego flagowca równorzędnego rywala najpoważniejszych graczy na globalnym rynku.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Android Ice Cream Sandwich | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama