Huawei Ascend Y200 - nowy chiński budżetowiec

Już wkrótce na rynku ma zadebiutować Huawei Ascend Y200, czyli najnowszy smartfon dla niezbyt wymagających użytkowników.

Jak już od dawna wiadomo, obok rynkowych potentatów na rynku telefonów z Androidem starają się zaistnieć także mniejsi producenci. Często całkiem ciekawe urządzenia możemy dostać od koncernów azjatyckich, takich jak ZTE czy Huawei. Ten ostatni nie spoczywa na laurach, bowiem do sieci przedostały się informacje o nowym, budżetowym smartfonie tej firmy.

Huawei Ascend Y200 ma być z założenia smartfonem, dzięki któremu za niewielkie pieniądze mamy dostać możliwość zaznajomienia się z systemem Android. Specyfikacja w pełnej krasie nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że w smartfonie znaleźć się mają:

- jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz;

- ekran 3,5 cala o rozdzielczości HVGA (480 x 320 pikseli);

- aparat 3,2 MPx;

- bateria 1400 mAh.

Telefon ma pracować pod kontrolą nieco leciwego już Androida 2.3 Gingerbread. Nie wiadomo nic o ewentualnej aktualizacji do ICS, ale bacząc na fakt, że ma być to urządzenie tanie, być może smartfon zostanie już na zawsze na "pierniczku".

Reklama

Cena urządzenia nie jest na razie znana, ale jeśli nie będzie ona zbyt przeszacowana, to kto wie, czy telefon nie znajdzie swoich odbiorców.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Huawei | Android | Google | Tani smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy