Huawei P50 z HarmonyOS?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, iż najnowszy flagowiec Huawei może pojawić się z systemem HarmonyOS. Oprogramowanie miałoby być dostępne domyślnie w urządzeniu.

Huawei P50 może pojawić się na rynku z preinstalowanym oprogramowaniem HarmonyOS 2.0. Będzie to jednocześnie pierwszy smartfon chińskiego producenta, który będzie posiadał wspomniane oprogramowanie. Co ciekawe, seria P50 miałaby całkowicie pominąć wykorzystanie Androida jakie znaliśmy do tej pory.

Jeśli chodzi o istniejące urządzenia, oczekuje się, iż w kwietniu rozpocznie się masowa migracja do HarmonyOS, a prym będą wiodły urządzenia Huawei z wyższej półki. Kierownictwo Huawei, według plotek spodziewa się, iż HarmonyOS będzie zasilać od 300 do 400 milionów urządzeń do końca 2021 roku.

Reklama

Przygotowując się do transformacji, Huawei zaczyna coraz bardziej inwestować w integrację kluczowych usług wraz z HMS - autorskim sklepem z aplikacjami producenta.

Oficjalna data premiery nowych flagowców Huawei dalej pozostaje nieznana. Nie wiadomo także, w jakich regionach świata będą one dostępne do zakupu zaraz po premierze. 

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy