Jelly Bean dla Galaxy S III w przyszłym tygodniu

To już prawie pewne - w przyszłym tygodniu Samsung Galaxy S III otrzyma aktualizację do najnowszej wersji Androida. A co byłoby lepszą okazją na taką dobrą nowinę niż Samsung Mobile Unpacked?

Już za kilka dni zaczynają się jedne z najważniejszych targów elektronicznych - IFA. Na pewno zobaczymy kilka nowych urządzeń (w tym Galaxy Note II), ale Samsung przyszykował też nieco inną niespodziankę. W krótkim czasie po swojej imprezie Unpacked (29 sierpnia, środa) ma rozpocząć się proces wdrażania aktualizacji do Jelly Beana dla Galaxy S III. Tak twierdzi informator redakcji AndroidCentral i wydają się oni bardzo wierzyć w swoje źródło.

Jelly Beana na Samsungu Galaxy S III mieliśmy już okazję podziwiać na nagraniu wideo. Zmiana nie będzie ogromna (jak zawsze z TouchWizem), ale użytkownicy na pewno poczują różnicę.

Najważniejsze zapowiadane nowości:

- Project Butter;

- Google Now;

- rozszerzane powiadomienia;

- nowy tryb uśpienia, w czasie którego telefon będzie inaczej zarządzał powiadomieniami i alarmami;

- możliwość uproszczenia interfejsu ekranu głównego.

Ostatnie dwa dodatki pochodzą bezpośrednio od Samsunga. Być może wprowadzony tryb uśpienia będzie działał na podobnej (lub identycznej) zasadzie jak filtrowanie powiadomień w najnowszej wersji iOS-a. Uproszczenie interfejsu pozostaje zagadką, ale w końcu Androidowi często zarzuca się brak prostoty użytkowania.

Reklama

Oczywiście ciągle nie można mówić o 100% pewności co do aktualizacji, ale jeśli okaże się prawdą, Koreańczycy zdobędą uznanie w oczach fanów Androida.

Podczas Google I/O gigant z Mountain View ogłosił PDK (Platform Development Kit), który ma ułatwić producentom pracę nad najnowszym Androidem dla ich urządzeń i to jeszcze przed premierą samego systemu. Wszystkie szczegóły były owiane tajemnicą, ale do tej pory aktualizacja po dwóch miesiącach (półtora miesiąca od upublicznieniu kodu) była marzeniem ściętej głowy. Wygląda na to, że Samsung (i Asus) miał szczęście uzyskania wczesnego dostępu do PDK.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama