Kamery PureView we wszystkich smartfonach Nokii?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przyszłe smartfony z serii Nokia Lumia będą dysponować imponującym, 41-megapikselowym aparatem PureView. Pogłoski o umieszczeniu kamery Nokii 808 we flagowcach fińskiej firmy potwierdził kolejny z jej oficjeli - Richard Kerris.

Pierwszym, który jasno i otwarcie zadeklarował, że przyszłe smartfony z serii Lumia zostaną wyposażone w technologię PureView był prezes amerykańskiego oddziału Nokii - Chris Webber. Jego słowa potwierdził wczoraj inny wysoko postawiony przedstawiciel firmy - wiceprezes do spraw relacji z deweloperami - Richard Kerris, który w wywiadzie dla serwisu Neowin stwierdził, że aparaty PureView niebawem zawitają na pokłady bazujących na Windows Phone OS telefonów z flagowej serii fińskiego giganta. Kiedy konkretnie? Tego na razie nie wiadomo, ale ze słów Kerrisa można wywnioskować, że stanie się to naprawdę szybko.

Oznacza to, że prace nad dostosowaniem technologii PureView do mobilnego OS-u Microsoftu zostały już w zasadzie ukończone (albo prawie ukończone). Jak wiadomo, dotychczas z dobrodziejstw PureView korzystać mogły jedynie urządzenia oparte na umierającym Symbianie, jak choćby na przykład słynna Nokia 808. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Czekamy na kolejne doniesienia.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy