Kioski solarne do ładowania komórek

Wraz wejściem na polski rynek telefonu LG GD510 korzystającego z energii słonecznej, przy 10 największych uczelniach w Polsce pojawiły się pierwsze kioski solarne LG. Są to specjalnie przygotowane punkty, w których każdy może doładować baterię swojego telefonu.

Kioski solarne LG to dwumetrowe instalacje, o kształcie nowego modelu telefonu solarnego LG GD510.

Każda osoba może teraz podłączyć do kiosku LG telefon komórkowy dowolnej marki i doładować jego baterię. Akumulatory gromadzące energię słoneczną, pozwalają na doładowanie telefonów nawet przez 16 godzin na dobę. Ponadto, na ekranie LCD, umieszczonym na każdym z kiosków, będą wyświetlane takie informacje, jak godzina, stan zachmurzenia, temperatura powietrza oraz poziom naładowania baterii telefonów podłączonych do kiosku solarnego.

Akcja przygotowana przez LG skierowana jest w szczególności do studentów, osób aktywnych, które nigdy nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi, a które chciałyby zatroszczyć się o środowisko naturalne.

Reklama

Z kiosków solarnych można skorzystać w okolicach uniwersytetów w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Szczecinie. Akcja potrwa do 21 marca 2010.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy