Kolejna aktualizacja Symbiana Belle gotowa do pobrania

Właśnie rozpoczął się proces aktualizacji Symbiana Belle z dodatkiem Feature Pack 1. Na co mogą liczyć posiadacze fińskich smartfonów?

Tuż po zawarciu strategicznego partnerstwa z Microsoftem, na mocy którego to Windows Phone 7 stał się podstawową platformą dla smartfonów Nokii, fiński producent postanowił przekazać system zewnętrznej firmie Accenture, która będzie zajmowała się jego rozwojem i wsparciem. Pierwszy efekt prac programistów pracujących niegdyś dla Nokii niedługo pojawi się na rynku.

Nokia Belle Feature Pack 1 to bowiem pierwsza aktualizacja systemu, nad którą nie pracowała Nokia, a firma Accenture. Aktualizacja jest przeznaczona dla modeli 603, 700 i 701. Nie tylko łata ona dotychczas wykryte błędy, ale wprowadza również wiele nowych funkcji, wśród których możemy wymienić:

- 20 nowych widżetów

- wsparcie dla standardu HTML 5

- zwiększenie taktowania procesora z 1,0 do 1,3 Ghz

- technologia Dolby Digital Plus

-nowy pasek powiadomień

- poprawiona wielozadaniowość

- uaktualnione aplikacje Microsoft Apps

Reklama

- Nokia Maps Suite w wersji 2.0

- drobne zmiany w interfejsie

Jak widać, aktualizacja Feature Pack 1 dla systemu Belle wnosi sporo ciekawych zmian i nowości, które usprawniają działania telefonu oraz uprzyjemniają korzystanie z systemu. Aktualizacja już jest gotowa do pobrania dla użytkowników wyżej wymienionych modeli za pośrednictwem kanału over-the-air (OTA). W pierwszej kolejności ma trafić do użytkowników modeli kupionych w wolnej sprzedaży, ale szybko pojawi się dla tych z salonów operatorów komórkowych.

To dobrze, że Nokia skupiając się na systemie Microsoftu nie zapomina o użytkownikach wciąż bardzo popularnego Symbiana, serwując im nowe łatki i uaktualnienia. Wsparcie ma potrwać do 2015 roku. Po drodze pojawi się jeszcze jedna nowa wersja Symbiana - Nokia Carla. Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie udostępniona i jak wielkie zmiany wniesie.

Damian Krysa

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: aktualizacje | aktualizacja | Smartfon | Nokia | Symbian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama