Reklama

Koniec sieci Era - początek T-Mobile

Czy marka Era zniknie z rynku? Trwające od ponad 2 lat spekulacje mogą okazać się prawdą. Era w następnym roku zmieni nazwę na T-Mobile Polska - doniosła "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", zmianę marki miał zapowiedzieć swoim pracownikom prezes zarządu spółki T-Mobile, Klaus Hartmann. Całość miałaby zostać sfinalizowana do połowy następnego roku.

Przypomnijmy, że według decyzji Trybunału Arbitrażowego we Wiedniu, udziałowcem większościowym PTC (właścicieli Ery) jest Deutsche Telekom, który stoi za marką T-Mobile.

Szefostwo PTC nie chce komentować tych doniesień. Czas na zmiany wydaje się jednak naturalny - Erze nie udało się dogonić Orange pod względem liczby klientów, a spór wewnątrz akcjonariuszy PTC (drugim właścicielem operatora jest spółka Viviendi) powoli wygasa.

Reklama

Trzeci wielki gracz na polskim rynku telefonii komórkowej - Plus (Polkomtel) - nie planuje na razie zmienić nazwy na Vodafone, który jest jednym z udziałowców Polkomtela. Jeśli jednak pozostałe dwie sieci będą miały wsparcie międzynarodowej marki - może i Plus zmieni zdanie.

ŁK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama