Koniec z serią Google Nexus?

Coraz więcej wskazuje na to, że Nexus 5 będzie ostatnim urządzeniem z serii Google Nexus. Gigant z Mountain View planuje bowiem zastąpić ją nową linią Silver.

O planach związanych z uśmierceniem Nexusów na rzecz urządzeń Silver mówi się już od pewnego czasu. Teraz evleaks potwierdził te informacje. Na swoim profilu podał najpierw, że nie ma co oczekiwać Nexusa 6, bo Google nie ma podobno w planach tego urządzenia. Po chwili dodał jednak, że zamiast nich pojawią się nowe urządzenia. 

Czym mają być urządzenia z serii Silver? Wiele mówi się o tym, że Google przygotowuje specjalny program, w ramach którego będą powstawać high-endowe smartfony, które nastawione są na usługi firmy. Będą one dostarczane przez różnych producentów, wśród których mają pojawić się m.in. LG i Motorola. Telefony te będą certyfikowane przez giganta z Mountain View, a aby otrzymać certyfikat będą musiały spełniać konkretne wymagania. Zarówno sprzętowe, jak i dotyczące oprogramowania.
 
Można więc spodziewać się, że linia Silver będzie rozszerzeniem idei urządzeń Google Play Edition. Tyle tylko jednak, że teraz za dystrybucję będą odpowiadać producenci, a nie wyszukiwarkowy gigant. Google skupi się zamiast tego na promowaniu smartfonów Silver. Evleaks twierdzi, że pierwsze takie urządzenia pojawią się w lutym przyszłego roku (MWC 2015?).
 
Mateusz Żołyniak

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy