Lenovo nie chce być gorsze? 5,5-calowy "mini" w drodze

Lenovo niedawno zaprezentowało wielkiego flagowca z ekranem Quad HD. Czas więc na jego mniejszą wersję, która - zgodnie z chińskimi standardami - będzie mieć 5,5-calowy ekran.

Informacje o nadchodzącym smartfonie Lenovo wyciekły oczywiście na chińskim serwisie Weibo (odpowiednik Twittera). Wraz z nimi pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego urządzenia, na którym przedstawiono je obok flagowca z ekranem QHD (z lewej). Smartfony są do siebie bliźniaczo podobne, co tylko potwierdza, że Chińczycy mogą szykować się do prezentacji K920 w wersji "mini".

Lenovo oczywiście wcale nie musi wykorzystać tego terminu w nazwie nowego sprzętu, ale firmy z Państwa Środka pokazywały już, że potrafią zaskakiwać 5,5-calowymi "miniaczami". Mniejsza wersja K920 ma być oczywiście gorzej wyposażona niż pierwowzór, ale i tak nikt nie powinien narzekać na jej wyposażenie.
 
5,5-calowy smartfon ma mieć ekran o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli). Napędzać będzie go czterordzeniowy Snapdragon 801, który współpracować będzie z 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie urządzenia dostępne mają być również: aparat główny 13 Mpix, 5-megapikselowa kamerka do rozmów (i zdjęć selfie) oraz 16 GB wbudowanej pamięci.
 
Zapowiada się, że Chińczycy wkrótce dostaną kolejnego interesującego smartfona. Sprzęt Lenovo ma oferować nie tylko dobrą specyfikację, ale obudowę wykonaną z metalu. Do tego jego cena ma wynieść tylko około 330 dol. Sprzęt powinien zostać zaprezentowany jeszcze w sierpniu. Mam nadzieję, że firma zabierze go do Berlina na targi IFA 2014, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się mu bliżej. To samo dotyczy innych ciekawych urządzeń z Państwa Środka. 

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy