LG isai FL - pierwszy smartfon LG z ekranem Quad HD

Kilkanaście dni przed premierą LG G3 Koreańczycy zaprezentowali innego smartfona o wyśrubowanej specyfikacji: model isai FL.

Isai to linia smartfonów przygotowywanych przez LG na zlecenie japońskiego operatora KDDI. Pierwszy przedstawiciel tej serii zadebiutował w październiku ubiegłego roku i miał na pokładzie m.in. 5,2-calowy ekran Full HD, Snapdragona 800, 2 GB pamięci RAM oraz aparat 13 Mpix. Brzmi znajomo? Pewnie tak, bo specyfikacja isai w znacznej mierze pokrywa się ze specyfikacją dostępnego na naszym rynku LG G2. Dlatego też warto przyjrzeć się kolejnemu owocowi współpracy Koreańczyków i Japończyków. 

Najważniejszym elementem LG isai FL jest znajdujący się na jego przednim panelu wyświetlacz Quad HD (2560 x 1440). Na 5,5-calowym ekranie upchnięto aż 3 686 400 pikseli, czyli niewiele mniej niż na matrycy aparatu One'a M8 (4 073 600 pikseli). Zagęszczenie wynosi 534 punkty na cal, co oznacza, że isai FL jest pierwszym urządzeniem LG, którego ekran przekroczył granicę 500 ppi. Dookoła wyświetlacza znajduje się oczywiście bardzo wąska ramka.

Reklama


 
Nowy telefon ma również 2 GB RAM-u, aparat 13,2 Mpix, przednią kamerkę 1,3 Mpix, 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, diorę IR, moduł LTE, baterię 3000 mAh oraz Androida 4.4 KitKat. A wszystko to umieszczone w odpornej na wodę i kurz obudowie, ale akurat tym w kontekście G3 nie ma co się sugerować, bo wodoszczelny był także pierwszy isai.


 
Domniemana specyfikacja LG G3 krąży po sieci od dawna. Niewiadomą wciąż pozostaje procesor. Myślałem, że kotara tajemnicy opadnie po premierze isai FL, ale niestety: w oficjalnej specyfikacji producent nawet słowem nie wspomniał o zastosowanym chipsecie. W tym wypadku brak wiadomości można jednak uznać za dobrą wiadomość. Istnieje bowiem cień szansy na to, że w tej chwili urządzenie opiera się na Snapdragonie 801, ale LG się tym nie chwali, bo dokłada wszelkich starań, by przed rynkową premierą wpakować do niego znacznie wydajniejszego Snapdragona 805.


 
Tak czy inaczej w teorii przepaści między G2 a isai FL nie widać. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że w G3 producent zaoferuje jednak coś więcej. Przypominam, że premiera tego telefonu odbędzie się już 27 maja.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy