Microsoft wynalazł iPhone'a 21 lat temu

Okazuje się, że Microsoft już wiele temu miał projekt własnego smartfona z dotykowym ekranem. Dlaczego nie zdecydował się na wprowadzenie go na rynek?

Redaktorzy Men's Journal przeprowadzili niedawno krótki wywiad z Nathanem Myhrvoldem, który był jednym z założycieli Microsoft Research, jak również dyrektorem ds. technologii w firmie z Redmond. Myhrvold powiedział, że Microsoft już dawno temu pracował nad projektem smartfona z dużym dotykowym ekranem, który miałby wywrócić ówczesny rynek, jak zrobił to w 2007 roku iPhone.

W firmie pojawił się pomysł stworzenia urządzenia, które zarządzałoby kalendarzem, lokalizowało użytkownika przez GPS i służyło do komunikacji (wysyłanie wiadomości e-mail czy faksów). Na rynku nie było wtedy podobnych urządzeń, a czasy PDA dopiero nadchodziły. Niestety, obiecujący projekt został porzucony. Władze Microsoftu stwierdziły, że to zbyt kosztowne przedsięwzięcie, mimo że Mervold szacował wartość takiego urządzenia na 400-1000 dol.

Reklama

Były pracownik Microsoftu pochwalił firmę Apple za to, że nie bała się realizować najróżniejszych projektów. Najwyraźniej spontaniczność i wizjonerstwo ówczesnych władz Microsoftu kulały. Kto wie, jak wyglądałby dziś rynek, gdyby gigant z Redmond zdecydował się w 1991 roku na stworzenie pierwszego smartfona.

Krystian Bezdzietny

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | iPhone | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy