Na horyzoncie pojawia się jego następca Optimusa G

Flagowiec LG nie zdążył nawet zagościć w naszym kraju, a w Korei już mówi się o jego następcy. Na razie to tylko plotki, jednak nigdy nie wiadomo czy nie okażą się prawdą.

Już teraz anonimowe źródła sugerują, że LG Optimus G2 ma być głównym konkurentem Samsunga Galaxy S IV. Data jego premiery jest przewidywana za 6 miesięcy, czyli można będzie spodziewać się go mniej więcej w maju. Termin ten wydaje się całkiem realny.

Również specyfikacja wygląda na wiarygodną i nie zdziwiłbym się, gdyby Optimus G2 właśnie tak się prezentował. Znajdzie się w nim bowiem 5-calowy ekran FullHD oraz czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 2,0 GHz, na którym znajdzie się również moduł LTE. Takie rozwiązanie ma pomóc w oszczędzaniu baterii. Krótki czas pracy na jednym ładowaniu jest jedną z największych bolączek smartfonów i dobrze, że producenci powoli próbują coś zmienić.

Reklama

Całość ma działać pod kontrolą Androida 5.0 Key Lime Pie. Przewiduje się także, że LG mocno popracuje nad aparatem. Być może nadal będzie to 13 Mpix (które moim zdaniem jest w zupełności wystarczające), ale zmieni się sama technologia. Kto wie, może wyrośnie konkurencja dla PureView Nokii. Są to jednak tylko spekulacje i wszystko wyjaśni się za jakiś czas.

Tomasz Nowak

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama