Nadchodzą wersje mini flagowców HTC i Huawei

W sklepach pojawił się już model Galaxy S4 mini, czyli pomniejszony flagowiec Samsunga. Tymczasem zachodnie media informują, że mniejsze warianty swoich topowych smartfonów przygotowują także koncerny HTC i Huawei.

W przypadku Tajwańczyków informacja ta nie jest żadną niespodzianką, gdyż o modelu HTC One Mini mówi się już od jakiegoś czasu. Z licznych przecieków wynika, że urządzenie pojawi się w sklepach w sierpniu, będzie podobne wizualnie do swojego większego brata, a na jego pokładzie znajdziemy 4,3-calowy ekran HD, dwurdzeniowego Snapdragona 400 z zegarem 1,4 GHz, 2 GB RAM-u, 16 GB wbudowanej pamięci oraz aparat z technologią Ultrapixels.

Z niepotwierdzonych informacji zdobytych przez serwis DigiTimes wynika, że nad podobnym urządzeniem pracuje także Huawei. Szczegółów na jego temat na razie brak, jednak można się domyślać, że chodzi o wersję mini modelu Ascend P6, czyli najcieńszego smartfona świata. Przygotowywanie pomniejszonego wariantu modelu Ascend Mate raczej mijałoby się z celem.

Reklama

Jeśli informacje uzyskane przez zachodnie media się potwierdzą, to pierwsze modele w wersji mini powinny się pojawić na rynku jeszcze w tym kwartale.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC One | Smartfon | HTC | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy