Nadchodzi nowa wersja G3 z autorskim ośmiordzeniowym układem LG?

CNET sugeruje, że LG wkrótce zaprezentuje nowego smartfona, który będzie oparty na autorskim układzie ARM firmy. Co jeszcze wiadomo o tym urządzeniu?

Nadchodzących sprzęt południowokoreańskiego producenta ma należeć do linii G3. Zachodni serwis nie wie jeszcze czy będzie to nowy wariant flagowego modelu, czy smartfon nawiązujący wyglądem do LG G3. Biorąc pod uwagę, że nowość będzie urządzeniem ze średniej półki cenowej, bardziej prawdopodobna wydaje się druga opcja.

Cechą charakterystyczną smartfona ma być ośmiordzeniowy układ Odin, który został opracowany przez LG. Rozwiązanie to bazować ma na technologii big.LITTLE oraz będzie wykorzystywać cztery rdzenie Cortex-A15 i cztery jednostki Cortex-A7. Koreańczycy mają do tego dołożyć jedną z mocniejszych grafik ARM Mali (T760?) lub PowerVR Series 6.

Reklama

Parę tygodni temu pojawiły się informacje o nowym smartfonie LG, którego kodowe oznaczenia to F490L i/lub Liger (pol. Lygrys). Mogę potwierdzić, że wspomniany przez CNET sprzęt kryje się pod nazwą wielkiego kota, który jest krzyżówką tygrysicy i lwa. Według moich informacji nie ma co liczyć na to, że urządzenie to pojawi się Polsce - jest ono przygotowywane z myślą o koreańskim rynku.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfon LG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama