Najpopularniejsze telefony ostatnich miesięcy

Od sieci sklepów otrzymaliśmy zestawienie najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych tego roku. Wyniki są dość ciekawe.

Koniunktura na telefony w Polsce nadal się rozwija napędzana m.in. potężnymi nakładami operatorów na marketing i reklamę oraz głośnymi premierami kolejnych modeli - iPhone, nowości HTC, Nokia N8 itd. To z kolei tworzy modę i trendy, których odzwierciedleniem są decyzje zakupowe, głównie stosunkowo młodych ludzi, najbardziej zainteresowanych nowościami na rynku technologicznym i telekomunikacyjnym.

Ciekawostką może być absolutna dominacja Nokii w rankingu sprzedaży, mimo, że wyobraźnię wielu miłośników hi-tech, rozpalają inne firmy, takie jak Apple czy HTC, ale to zapewne kwestia wysokich cen najbardziej pożądanych modeli i brandów.

Vobis TOP10 telefonów za 2010 rok:

Nokia E72 Black Steel

Nokia C5 Grey HSDPA

Nokia 1209

Nokia 3710 Fold Black

Nokia N900 Black

Nokia X6 Black

Nokia E52 Aluminium Black

Nokia C5 White

Nokia N97 mini Black 8GB

Nokia E52 Aluminium Metal

ReklamaPowyższe dane można porównać z rankingiem popularności "komórek" za pierwsze półrocze 2010, przygotowaną przez serwis Skapiec.pl:

Samsung GT-S5230 Avila

Nokia E52

Nokia 6303 Classic

Nokia X3

Samsung i8000 OMNIA II

Nokia 5230

Nokia 5800

Nokia N97

Nokia E72

Nokia 5530 Xpress Music

Bardzo dużych różnic (modele/marki) w obu zestawieniach raczej nie widać i wynikają one zapewne ze specyfiki oferty Vobisu. Oczywiście przy okazji, można dyskutować, jak "popularność" przekłada się za "zakupy", bo najczęściej oglądamy to, co nam się podoba, a kupujemy coś, na co nas po prostu stać.

- Wartość sprzedaży utrzymuje się na podobnym poziomie jak rok temu, co jest spowodowane tym, że telefony stają się coraz tańsze. Model, który rok temu kosztował 2500 zł dziś można kupić już za 1700-1800 zł a nawet jeśli jest on już niedostępny, to jego odpowiednik właśnie tyle kosztuje - komentuje Bartosz Stodolny, Vobis Dział Zakupów, specjalista ds. zarządzania grupą i produktem.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telefony | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy