Nokia: Nasze smartfony są zbyt drogie

Lumia 610 jeszcze nie zagościła w magazynach dostawców, a Nokia już twierdzi, że model ten jest zbyt drogi i nawet tanim słuchawkom z Tango trudno będzie walczyć z Androidami. Co zrobić w tej sytuacji?

Lumia 610 została wyceniona poniżej magicznej granicy 200 euro, a ceny modeli 710 i 800 spadły z 299 i 399 do 239 i 329 euro. Według jednego z wiceprezesów Nokii to jednak wciąż zbyt dużo, by móc skutecznie rywalizować z tanimi Androidami, które można kupić za około 100 euro. Co prawda tego typu urządzenia wybierają zwykle osoby dopiero rozpoczynające przygodę ze smartfonami i nie do końca świadome ich możliwości, niemniej jednak i tego segmentu nie wolno lekceważyć.

W jaki sposób Finowie chcą stworzyć jeszcze tańszego smartfona? Oczywiście, można by wprowadzać dalsze cięcia (mniejszy ekran, mniej wbudowanej pamięci oraz ograniczenia parametrów aparatu fotograficznego czy modułów łączności), ale na takie kroki nie zgodzi się zapewne Microsoft. Zresztą nawet jeśli, to proces decyzyjno-produkcyjny potrwa wiele miesięcy, a wtedy na rynku pojawi się już pewnie Windows Phone 8.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lumia 610 | Nokia | Windows Phone 7 | Symbian | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama