Oprogramowanie zamiast smartfonów - przyszłość BlackBerry?

BlackBerry może zrezygnować z produkowania smartfonów i skupić się wyłącznie na oprogramowaniu – sugeruje Daniel Chan z TD Securities, cytowany przez serwis Phone Arena.

BlackBerry nie jest w stanie wyjść na prostą. Ostatnim smartfonem był zaprezentowany w październiku ubiegłego roku model Priv - z systemem Android. Na tegorocznych targach MWC miał pojawić się kolejny i tani smartfon, ale nic takiego się nie stało. Wciąż brakuje informacji o jakichkolwiek planach wydawniczych firmy. Oprogramowanie BlackBerry 10 jest tak mało popularne, że przestał  je wspierać Facebook, a niedługo podobnie postąpi WhatsApp.

Chan uważa, że kanadyjska spółka powinna skończyć z produkowaniem smartfonów i zająć się tworzeniem oprogramowania. Tylko w ten sposób uda się jej przeżyć - z dochodami na poziomie 1,4 mld dol. i 30 proc. zyskiem.

Reklama

Oficjalne informacje dotyczące przyszłości BlackBerry mogą pojawić się już 1 kwietnia, ponieważ tego dnia firma powinna ogłosić wyniki finansowe za czwarty kwartał. Dowiemy się również, ile Privów udało się sprzedać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BlackBerry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy