Pantech - koreański producent smartfonów wystawiony na sprzedaż

Jeden z trzech największych południowokoreańskich producentów smartfonów, Pantech, jest na sprzedaż. Co skłoniło firmę do podjęcia takiej decyzji i kto jest zainteresowany zakupem?

Pantech nie ma łatwego życia, ponieważ na swoim rodzimym rynku rywalizuje z Samsungiem i LG. Pierwszy sprzedaje najwięcej smartfonów na świecie, a drugi znajduje się w pierwszej piątce. Nic dziwnego, że firma notowała straty przez 6 kwartałów z rzędu. Sama sytuacja w Korei jest o tyle ciekawa, że aż 90 proc. odbiorców sięga po smartfony swoich krajowych producentów.

Nie wiadomo, w jak trudnej sytuacji znajduje się Pantech, niemniej jednak zarząd postanowił wystawić firmę na sprzedaż. Zainteresowany musi liczyć się z wydatkiem rzędu 366 mln dol. jeśli chce kontynuować działalność lub 186 mln w przypadku likwidacji.

Reklama

Phone Arena donosi, że firmę Pantech może kupić jeden z jej największych rywali - Samsung lub LG. Swoją ofertę mogą jednak złożyć także Hyundai oraz operator telefonii komórkowej - SK Telecom. Oferta może przyjść również z zewnątrz od indyjskiego Micromax oraz chińskich Lenovo i Xiaomi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy