Pierwszy Android One wkrótce w sprzedaży

Phone Arena donosi, że pierwszy smartfon serii Android One trafi do sprzedaży z początkiem września.

Na razie tylko w Indiach, ponieważ Google chce stworzyć nową markę tanich, ale jednocześnie dobrych urządzeń dla rynków wschodzących. Ich wspólną cechą ma być czysty system Android w najnowszej wersji, który będzie otrzymywał aktualizacje podobnie jak Nexusy - natychmiast po premierze kolejnych wersji oprogramowania.

Dokładna specyfikacja smartfona nie jest znana, ale można spodziewać się ekranu o przekątnej od 4 do 4,7 cala, czterordzeniowego układu średniej klasy, 1 GB pamięci RAM, slotu kart microSD, aparatu 5 Mpix oraz baterii o pojemności około 2000 mAh. Tak wyposażone urządzenie powinno kosztować od 115 do 165 dol., a więc naprawdę niedrogo.

Reklama

Na razie nie wiadomo, kto wyprodukuje i wprowadzi do sprzedaży pierwszego smartfona serii Android One. Google nominował do tego trzech indyjskich producentów - Micromax, Karbonn oraz Spice.

Jeśli smartfon pojawi się w sprzedaży z początkiem września, to będzie działał pod kontrolą Androida 4.4. Źródło donosi, że aktualizację do najnowszej wersji L dostanie w październiku, więc w podobnym czasie otrzymają go także inne urządzenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy