Play dopłaca do połączenia

Sieć Play, czwarty operator na polskim rynku telefonii komórkowej, dopłaca do połączeń wykonywanych przez swoich klientów - wynika z informacji "Pulsu Biznesu". Ma to się jednak zmienić, ale potrzeba czasu.

Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu", P4 płaci Polkomtelowi 22,5 gr netto za każdą minutę połączenia inicjowanego w jego sieci. Dodatkowo musi płacić rywalom, do których połączenie jest wykonywane, od 22,5 do 44 gr netto za minutę połączenia. Oznacza to sprzedawanie większości usług głosowych poniżej kosztów.

Jak wyliczył Puls Biznesu, za minutę połączenia, niezależnie od sieci, Play dostaje obecnie 40 gr netto. Strata sięga więc od 5 gr do 26,5 gr netto na minucie połączenia. - Play traci na każdym połączeniu wykonywanym do sieci komórkowych - przyznaje dziennikowi przedstawiciel Polkomtela.

Reklama

Z kolei przedstawiciele sieci Play twierdzą, że bilans kosztów połączeń przychodzących i wychodzących jest dla nich korzystny - sieć Play marżę ma jedynie na połączeniach realizowane do sieci stacjonarnych. Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", sytuacja ma się poprawiać w miarę rozwoju własnej sieci P4.

Najlepsze źródło darmowych programów w sieci - megapliki.interia.pl

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy