Ranking najlepszych smartfonów w 2021 roku

Każdego roku portal Skąpiec.pl publikuje zestawienie najlepszych telefonów komórkowych. Również i niedawno na stronie internetowej serwisu opublikowano najnowsze zestawienie. Wśród tegorocznych premier nie mogło zabraknąć tak wielkich marek, jak Apple i Samsung, które idą łeb w łeb. W rankingu pojawiło się jednak również kilka niespodzianek. Sprawdźmy, które telefony zasługują na wyróżnienie!

Ranking telefonów 2021

Nowoczesne funkcjonalne — takie zdaniem ekspertów z portalu Skąpiec.pl powinny być najlepsze telefony 2021 roku! Wśród nich znalazły się najbardziej flagowe modele, które zachwycają ilością innowacji. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule najlepsze smartfony 2021 — ranking, który został opublikowany na stronie portalu.

Najlepsze smartfony wśród premier 2021 roku

1. Samsung Galaxy S21

Tegoroczna premiera Samsunga obejmuje aż trzy smartfony: S21 (6,2"), S21+ (6,7") oraz S21 Ultra (6,8"). Są to produkty wysokiej klasy — wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 2100, posiadają od 128 aż do 512 GB wbudowanej pamięci! Wszystkie zostały wyposażone również w wysokiej jakości aparaty, które pozwalają na nagrywanie  w rozdzielczości 8K.

2. Xiaomi Mi 11

Nowa seria marki Xiaomi również składa się z 3 modeli. Jednak ich parametry są znacznie bardziej zróżnicowane — pod kątem potrzeb użytkownika. Zdecydowanie na prowadzenie wychodzi model Xiaomi Mi 11 Ultra (6,8"), który posiada wysokiej klasy głośniki i wbudowany z tyłu urządzenia, dodatkowy wyświetlacz. Ponadto na uwagę zasługuje również jego procesor — Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB RAM z 256 GB pamięci. Podobnie jak Samsung Galaxy S21 rejestruje obraz w rozdzielczości 8K.

3. Apple iPhone 12

Cztery najnowsze modele iPhone'a posiadają procesory A14 Bionic oraz ekrany OLED. Na uwagę zasługuje również jego aparat. W porównaniu do pozostałych premier wypada on jednak nieco gorzej — chociażby pod względem wbudowanej, wewnętrznej pamięci, której jest jedynie 64 GB.

Najlepsze smartfony w 2021 roku

Na uwagę zasłużyło także kilka pozycji z poprzednich lat. Pozycje, które pojawiły się w tym zestawieniu serwisu Skąpiec.pl to również najczęściej wybierane smartfony 2021 roku! Na liście pojawiły się na prowadzeniu bardziej budżetowe wersje marek, które wyszły na prowadzenie w rankingu najlepszych premier tego roku. Wśród nich pojawiły się również pozycje dostępne w cenie poniżej 1 000 zł!

1. Apple iPhone 8

Wyprodukowany w całości ze szkła i aluminium, posiada 4,7", procesor A11 Bionic. 2 GB RAM oraz wbudowane 64 GB wewnętrznej pamięci. Posiada dobry aparat oraz jest dostępny w przystępnej (jak na iPhone) cenie.

2. Xiaomi Redmi 8 Note Pro

Model posiada doskonałe parametry oraz ekran 6,53". Aparat robi wysokiej jakości zdjęcia, a w telefonie poza 64 GB wbudowanej pamięci znajduje się również slot na kartę pamięci. Na wyróżnienie zasługuje też 6 GB RAM, które zapewnia urządzeniu płynną pracę. Ze względu na swoją niską cenę model ten znalazł się na zaszczytnym drugim miejscu.

3. Apple iPhone 11 Pro

W rankingu najlepszych telefonów 2021 r. ostatnie miejsce na podium zajął również smartfon marki iPhone. Co prawda przyćmiewa on swoimi możliwościami znajdujący się na miejscu 1. Iphone 8, aczkolwiek niestety jego cena jest zniechęcająca. Został on za to wyposażony w potrójny aparat 12 Mpix.

4. Samsung Galaxy S20 FE

W tym zestawieniu Samsung pojawia się dopiero poza podium. Model zasłużył jednak na to wyróżnienie ze względu na swój ośmiordzeniowy procesor, 8 GB RAM oraz 128 GB wewnętrznej pamięci! Ekran 6,5" zapewnia znakomitej jakość obrazu, a kamera zamontowana z przodu urządzenia, posiada aż 32 Mpix.

5. Samsung Galaxy A71

Ostatnie miejsce w zestawieniu serwisu Skąpiec.pl zajmuje telefon, który ma nadzwyczaj dobry stosunek ceny do jakości. Ośmiordzeniowy procesor w połączeniu z 6 GB RAM sprawia, że smartfon pracuje maksymalnie wydajnie. Nie sposób również nie wspomnieć o 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz aparacie, który pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Dodatkową zaletą modelu jest jego przystępna cena — poniżej 1 500 zł.

Dobry telefon — ile kosztuje?

Jak widać w zestawieniu stworzonym przez serwis Skąpiec.pl, dobry telefon można nabyć nawet już od niespełna 800 zł, czego przykładem jest Xiaomi Redmi 8 Note Pro. Jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze lepszym aparacie oraz wielu innych funkcjach — z powodzeniem znajdziesz coś dla siebie w granicy 2 000 zł. Najdroższą inwestycją jest zakup smartfonów, których premiera miała miejsce niedawno (nie schodzą poniżej 4 000 zł).

materiały promocyjne partnera