realme 8 5G - sieć 5G dla każdego

Przyglądamy się smartfonowi, za sprawą którego każdy może mieć sieć 5G w kieszeni przez cały dzień – modelowi realme 8 5G. Ma to być smartfon stworzony dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z 5G. Czy rzeczywiście tak jest?

Ericsson uważa, iż do 2024 roku prawie 1,5 miliarda ludzi będzie korzystało z dobrodziejstw oferowanych przez 5G. W Polsce, za sprawą Plusa i jego największej siatki 5G w kraju, dostęp do nowej generacji sieci komórkowej ma 12 mln Polaków w ponad 160 miejscowościach we wszystkich 16 województwach. Dostęp do 5G będzie tylko i wyłącznie coraz bardziej powszechny, ale do rozpowszechnienia nowej technologii potrzebne są odpowiednie urządzenia. Firma realme twierdzi, że takim smartfonem jest realme 8 5G.

Popularyzator 5G

5G to szybsza transmisja danych, zarówno podczas pobierania, jak i wysyłania plików, większa pojemność sieci i stabilność połączenia - nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach siła sygnału telefonu 5G nie zostanie zakłócona. W świadomości przeciętnego użytkownika smartfon 5G kojarzył się dotychczas z topowymi flagowcami z wyższej półki. Większość osób nie może sobie pozwolić na taki zakup, tymczasem realme 8 5G to wydatek rzędu 999 za wariant 4 GB RAM / 64 GB ROM i 999 zł za wersję z 6 GB RAM i 128 GB ROM. Jak to możliwe?

Chiński gigant realme jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Obecny na polskim rynku od ponad roku potentat szybko zyskał popularność za sprawą smartfonów łączących dobrą jakość wykonania z solidną konfiguracją, a to wszystko za przystępna cenę. Takim modelem jest realme 8 5G.

Moc 5G

Technologią umożliwiającą implementację 5G w smartfonie za rozsądne pieniądze jest procesor MediaTek Dimensity 700. Ta 8-rdzeniowa jednostka wykonana w technologii 7 nm poradzi sobie ze wszystkimi najważniejszymi dla smartfona zadaniami, jednocześnie obsługując w tle sieć 5G. Zero problemów z oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości z YouTube’a czy Netfliksa, błyskawiczne pobieranie piosenek z serwisów Spotify lub Tidal, wczytywanie się stron internetowych w momencie - 5G nie ma z tym najmniejszego problemu. Następca LTE to również element wart rozważenia podczas wybierania służbowego telefonu, dzięki niemu otrzymujemy telefon będący narzędziem wspierającym pracownika w terenie lub podczas pracy w domu.

Dodatkowo 5G w połączeniu z modułem Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac umożliwia łatwą transformację realme 8 5G w mobilny modem, z szybkim Internetem na potrzeby laptopa, konsoli lub innych smartfonów - zarówno w domu, jak i podczas podróży. Ten ostatni aspekt może okazać się bardzo przydatny podczas wakacyjnych wojaży.


Inżynierowie projektujący opisywany telefon pamiętali o odpowiednio pojemnej baterii - mający 5000 mAh akumulator spokojnie wystarczy na cały dzień intensywnego użytkowania. To istotne, bo bez odpowiedniego zarządzania energią nie moglibyśmy skorzystać z mocy sieci piątej generacji.

Nie tylko 5G

Jednak nie samą siecią 5G użytkownik smartfona żyje. Pomimo oferowanej mocy, realme 8 5G jest lekki i smukły - ważący 185 g telefon dobrze leży w dłoni, korzysta się z niego przyjemnie. Duży, 6,5-calowy ekran ma rozdzielczość 2400 na 1080 piksel i wspiera odświeżanie na poziomie 90 Hz. Wyższy poziom odświeżania ekranu oznacza lepsze wrażenia podczas chociażby przewijania kolejnych stron internetowych, a zarazem okaże się bardzo przydatny dla mobilnych graczy, szczególnie że MediaTek Dimensity 700 nieźle radzi sobie z grafiką 3D.

Producent zdecydował się maksymalne "odchudzenie" swojej systemowej nakładki realme UI 2.0. Korzystanie z Androida 11 w wersji oferowanej przez realme 8 5G pozostaje maksymalnie zbliżone do szybkiego funkcjonowania czystego Androida, a jedocześnie użytkownik otrzymuje kilka przydatnych funkcji, jak chociażby opcję modyfikacji rozmiarów i wyglądu ikon, co umożliwia pełną personalizację używanego telefonu. 

Aparat pełni jedną z najbardziej kluczowych ról dla kupujących telefon. W opisywanym modelu zdecydowano się na zastosowanie sprawdzonego obiektywu Samsunga S5KGM1. Mające 48 megapikseli "oczko" jest wspierane przez dwa dodatkowe obiektywy. Interfejs aparatu oferuje szereg trybów fotograficznych, w tym tryby: portretowy, nocny i osobny tryb dla profesjonalistów.

 

 

5G w kieszeni dla każdego

5G to nie przyszłość, ale otaczająca nas teraźniejszość. Warto zatem skorzystać z mocnych stron sieci nowej generacji. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z najszybszym Internetem mobilnym w kraju, model realme 8 5G wydaje się bardzo dobrą propozycją. Trudno obecnie znaleźć równie udany telefon w tej cenie. 

Prezentacja partnera


materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy