RIM wyrzuca pracowników i zmienia plany

Od wielu miesięcy twórcy z RIM nie nadążają za konkurencją - zarówno na rynku smartfonów, jak i tabletów. Straty firmy w ostatnim kwartale wyniosły blisko 200 milionów dolarów. Teraz Kanadyjczycy ogłosili dwie kolejne informacje, które na pewno nie wpłyną na umocnienie pozycji firmy.

Research In Motion ogłosiło właśnie, że planuje zwolnić 5 tysięcy pracowników, co nie jest pierwszym tego typu ruchem w ostatnim czasie. Jednak dla samej firmy gorszą sprawą jest to, że premiera długo oczekiwanego systemu BlackBerry OS 10 została przeniesiona na 2013 roku. Dotychczasowe oczekiwania i zapowiedzi sugerowały, że pierwsze urządzenia z najnowszym systemem firmy pojawią się już w 2012 roku.

To decyzja, która może być tragiczna w skutkach. Nowy system operacyjny miał być dla RIM metodą na wyjście z kryzysu i powrotem do walki z Androidem i iOS. Przeniesienie premiery na 2013 rok może sprawić, że rozwiązania firmy znów będą w tyle za konkurencją, a kolejne kwartały tego roku zakończą się finansowymi spadkami.

Obecnie firma ma problemy na dosłownie każdym możliwym szczeblu - urządzenia odbiegają jakością i podzespołami od rozwiązań konkurencji, sklep z aplikacjami ma mniej pozycji niż świeży jeszcze Windows Phone 7, a nadzieja firmy na wejście na rynek tabletów szturmem legła w gruzach.

Reklama

Czy RIM się podźwignie?

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: RIM | BlackBerry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy