Samsung Galaxy Note 4 ze skanerem tęczówki oka?

O skanerze tęczówki w odniesieniu do smartfonów Samsunga mówiło się już przy okazji Galaxy S5. Podczas premiery okazało się jednak, że południowokoreański producent nie zaimplementował takiej technologii i o sprawie zapomniano. Aż do teraz, gdyż w sieci pojawiły się pierwsze wskazówki z tym związane.

Ich dostarczycielem jest nie kto inny, jak Samsung. Na profilu SamsungExynos na Twitterze pojawił się sugestywny wpis. Dotyczy on kwestii bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych. Nas najbardziej interesuje jednak obrazek (widoczny u góry newsa), który może wskazywać, że już niedługo w urządzeniach z serii Galaxy pojawi się skaner tęczówki oka.
 
Nie ulega wątpliwości, że tego typu zabezpieczenie dawałoby większe bezpieczeństwo, niż czytnik linii papilarnych. Samsung sugeruje, że mogłoby ono posłużyć do autoryzacji płatności czy chociażby do odblokowywania ekranu.
 
Co prawda producent nie podaje żadnych konkretów, ale w sieci pojawiły się już spekulacje, jakoby skaner miał się pojawić w Galaxy Note 4, czyli najnowszym urządzeniu Samsunga, które prawdopodobnie zostanie zaprezentowane podczas berlińskich targów IFA we wrześniu. Jedno jest pewne - Samsung pracuje nad taką technologią, o czym subtelnie daje znać we wpisie na Twitterze. Kiedy po raz pierwszy pojawi się ona w użyciu, tego aktualnie nie wiadomo.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy