Samsung Galaxy Note II wreszcie otrzyma upragnioną aktualizację

Galaxy Note II to bez wątpienia jedno z najbardziej zaniedbanych urządzeń w portfolio Samsunga. Po wielu miesiącach czekania pojawiło się się jednak światełko w tunelu sugerujące, że upragniona przez wielu aktualizacja jest już tuż za rogiem.

Dotychczasowa historia aktualizacyjna drugiej generacji Galaxy Note’a jest bardzo krótka, bo zmiany wprowadzone we wszystkich wydanych do tej pory wersjach oprogramowania sprowadzały się głównie do poprawek błędów. Natomiast jak urządzenie w dniu premiery pracowało pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, tak tkwi na tej wersji systemu po dziś dzień. Przypominam tutaj, że Google przez ten czas zdążyło już wydać 3 nowe wydania swojej mobilnej platformy.

Nie da się ukryć, że winę za taki stan rzeczy ponosi Galaxy Gear, czyli de facto niezbyt udany gadżet, którego nikt nie chce. Samsung pracował bowiem nad Androidem 4.2 dla swojego smartfonu już wiele miesięcy temu, jednak ostatecznie prace nad nim zostały porzucone na rzecz wersji 4.3, która zapewni Note’owi II kompatybilność z inteligentnym zegarkiem. Nawet tego planu nie udało się zrealizować zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami, gdyż w sierpniu Koreańczycy zapewniali, że proces aktualizacyjny dla tego modelu wystartuje w październiku, a - jak wiemy - tak się nie stało.

SamMobile donosi, że finalne i stabilne wydanie długo oczekiwanego Androida 4.3 dla Galaxy Note’a II trafiło już do serwisów Samsunga, a serwisowane w ostatnich dniach egzemplarze wracają do swoich właścicieli z nową wersją oprogramowania. Aktualizacja za pośrednictwem OTA powinna zatem zawitać u pierwszych użytkowników w ciągu kilku dni. Warto dodać, że całkiem niedawno rozpoczął się również proces aktualizacyjny dla modeli Galaxy S III i Galaxy S4.

Mam wrażenie, że gdyby nie Galaxy Gear, to cała historia potoczyłaby się zupełnie inaczej. Galaxy Note II i Galaxy S III najpewniej dostałyby aktualizację do Androida 4.2 już wiosną lub latem tego roku, a wnoszący relatywnie mało nowości Android 4.3 zostałby zapewne pominięty i w tym momencie Samsung pracowałby już nad wersją 4.4 KitKat.

Miron Nurski

komorkomania.pl

Reklama

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy