Samsung kończy z plastikiem

Phone Arena donosi, że Samsung pracuje nad nowymi materiałami, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu smartfonów w przyszłym roku. O jakie materiały chodzi?

Spośród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia obudowy możemy wymienić: aluminium, poliwęglan i plastik. Ostatnie dwa to zbliżone do siebie tworzywa sztuczne, ale materiał wykorzystywany głównie przez Nokię jest o tyle lepszy, że nie mamy do czynienia z odpryskami czy też zarysowaniami, co stanowi ogromną zaletę w stosunku do zwykłego plastiku.

Ale nawet plastik został na tyle dopracowany, że Samsung może skutecznie tworzyć z niego obudowy swoich najważniejszych urządzeń mobilnych. Zalety takiego rozwiązania to zdecydowanie niższa waga i mniejsze koszty produkcji. Jednak wielu potencjalnych klientów Samsunga rezygnuje np. ze smartfonów serii Galaxy ze względu właśnie na śliski i niezbyt dobrze prezentujący się plastik.

Reklama

Według najnowszych doniesień Samsung pracuje w swojej fabryce w Gumi (Południowa Korea) nad nowymi materiałami, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu smartfonów w przyszłym roku. Oprócz zmiany plastiku na aluminium z elementami magnezu i poliwęglanu, dodatkowo ma zostać stworzony na nowo design wszystkich urządzeń.

Jest niemal pewne, że wszystkie nowe rozwiązania zostaną wykorzystane przy projektowaniu smartfona Galaxy S5.

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy