Samsung krytykuje rozdzielczość Full HD

Firma Samsung otwarcie przekonuje, że rozdzielczość Quad HD znacznie przewyższa Full HD – czytamy na łamach serwisu Phone Arena. Choć trudno temu zaprzeczyć, to jeszcze trudniej zrozumieć intencje Koreańczyków.

Wyższa rozdzielczość oznacza lepszą jakość i szczegółowość obrazu. Widać to nawet na 5-calowych ekranach smartfonów. Z drugiej strony mamy większe zapotrzebowanie na energię i moc obliczeniową, więc jeszcze przez pewien czas 1440 x 2560 pikseli na wyświetlaczu telefonu będą zagrywką czysto marketingową, w praktyce gorszą od Full HD. Na to nic jednak nie poradzimy. Moda na QHD trwa w najlepsze.

O wyższości QHD nad Full HD stara się nas przekonać Samsung, który urządzenie wyposażone w ekran o tak wysokiej jakości sprzedaje tylko w Korei Południowej, a jest nim Galaxy S5 LTE-A, czyli mocniejszy wariant globalnie dostępnego flagowca. Nie przeszkodziło to Koreańczykom w opublikowaniu na swoim oficjalnym blogu informacji o treści: "Nie powinieneś być zadowolony z tego, do czego przywykłeś. QHD jest o 187 proc. wyraźniejsze od Full HD".

Reklama

Warto wspomnieć, że w Polsce można kupić smartfona z ekranem o rozdzielczości QHD, a jest nim LG G3.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy