Samsung odrzuca ofertę Apple, ugody nie będzie

Wojny patentowej ciąg dalszy. Apple złożyło Samsungowi i Motoroli propozycję, która miałaby zakończyć wszelkie spory patentowe pomiędzy firmami. Okazuje się jednak, że do hollywoodzkiego zakończenia tej historii daleko.

Firma zarządzana przez Tima Cooka zaproponowała, że wycofa część swoich pozwów w zamian za opłatę licencyjną, którą w kwocie od 5 do 15 dolarów miałyby uiścić Samsung i Motorola od każdego sprzedanego smartfona z Androidem. Ta szokująca oferta została jednak odrzucona.

Samsung wydał oświadczenie, z którego wynika, że w żadnym wypadku nie myśli o jakiejkolwiek ugodzie, a co za tym idzie nie zamierza wnosić opłat licencyjnych dla giganta z Cupertino. Ponadto firma złożyła pozew przeciwko Apple do sądu w Seulu. Odnosi się on do naruszenia trzech patentów dotyczących wysyłania wiadomości tekstowych, wyświetlania danych oraz wprowadzania ich do urządzeń.

Nieoficjalne informacje mówią, że Samsung na walkę z producentem iPada wydał w ubiegłym roku 200 mln dolarów, zaś w tym roku na ten cel ma zamiar przeznaczyć 260 mln dolarów.

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Apple | patent | tablet | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy