Samsung patentuje innowacyjne wodoodporne wyświetlacze

Powszechnie wiadomo, że Samsung jest jednym z największych dostawców wyświetlaczy na rynku smartfonów. Ale aby utrzymać się na szczycie, trzeba stale się rozwijać. Teraz koreański gigant opatentował innowacyjny wodoodporny wyświetlacz.

Samsung opatentował innowacyjny hydrofobowy materiał, który już wkrótce będzie wykorzystywany do produkcji wyświetlaczy. Hydrofobowość to właściwość materiału pozwalająca na ograniczanie dostępu wody i odbijanie pojedynczych kropel - podobnie jak w kurtkach przeciwdeszczowych.

Technologia nazwana Optically Clear Superhydrophobic Film pozwoli na odpychanie zarówno wody, jak i brudu. Zmniejszy także odbicie światła i sprawi, że wyświetlacz będzie bardziej odporny na odciski palców i smug.

Aby powierzchnia materiału wykazywała właściwości hydrofobowe, kropla wody musi padać na nią pod kątem 150o. Nowa technologia Samsunga pozwala na otrzymanie kąta między 155 a 165o, co oznacza, że krople wody będą się odbijać od niego, zabierając ze sobą cząsteczki kurzu.

Innowacyjna technologia ma potencjał do zastosowania nie tylko w urządzeniach mobilnych. Wiele wskazuje, że będzie przydatna także do produkcji paneli słonecznych, różnego rodzaju czujników czy okien. Póki co, nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się jej rynkowego debiutu.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyświetlacz | samsung | wodoodporny | hydrofobowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy