Samsung prezentuje Galaxy Ace 2 i Galaxy Mini 2

Cały świat czeka na jakąkolwiek zapowiedź dotyczącą ujawnienia Galaxy S III, a Samsung wydaje się nie zwracać na to uwagi i skupia się na następcach pozostałych modeli. Tym razem przyszła kolej na modele Ace 2 oraz Mini 2.

O następcy Galaxy Ace'a i Galaxy Mini można było usłyszeć już jakiś czas temu. O tym pierwszym głośno zrobiło się po ujawnieniu wersji Plus. Teraz wreszcie możemy przyjrzeć się modelowi z dwójką na końcu nazwy.

Samsung Galaxy Ace 2 to wyposażony w procesor o taktowaniu 800 MHz, 3,8-calowy ekran o rozdzielczości 480 na 800 pikseli, lekki (122 g) smartfon. Ma on 768 MB pamięci RAM, aparat z matrycą 5 Mpix z możliwością nagrywania w jakości 720p, 4 GB wewnętrznej pamięci, slot kart microSD, moduł NFC oraz baterię 1500 mAh. Jego pracą steruje Android w wersji Gingerbread.

Galaxy Mini 2 to maluch z trochę większym zapasem mocy niż poprzednik. Poprawiono w nim najgorszy element wyposażenia jedynki, czyli ekran. Teraz jest to 3,27-calowy panel o rozdzielczości HVGA (320 na 480). Serce urządzenia to 800 MHz procesor wspierany przez 512 MB RAM-u. Mini 2, jak Ace 2, będzie śmigał na Androidzie 2.3. Na jego pokład trafi też aparat 3 Mpix, 3 GB pamięci wewnętrznej i NFC. O pozostałej części specyfikacji producent milczy.

Reklama

Premiera obu smartfonów w Europie przewidziana jest na początek drugiego kwartału. Najszybciej Galaxy Mini 2 trafi do Francji (marzec), a Wielka Brytania doczeka się Galaxy Ace'a 2 w kwietniu. Znamy ceny na rynek holenderski - 349 euro i 199 euro.

Michał Mynarski

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Galaxy S III | Panasonic | Samsung | Smartfon | Ace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy