Samsung rusza z produkcją metalowych obudów dla kolejnego flagowca

Flagowe modele Samsunga często są krytykowane za to, że ich topowa specyfikacja nie idzie w parze z wykonaniem premium. Wygląda na to, że wkrótce się to zmieni.

Powołujący się na swoje branżowe źródła serwis ETNews donosi, że Koreańczycy uruchomili na terenie Wietnamu linię produkcyjną, na której będą przygotowywane metalowe obudowy do nowego smartfona. Być może nie Galaxy S5, tylko dosłownie zupełnie nowego smartfona.

Chodzi o model o oznaczeniu SM-G900F, który od kilku miesięcy znany jest z plotek jako Galaxy F. Ma on zostać zaprezentowany w tym samym czasie co Galaxy S5 i być dla niego lepiej wykonaną alternatywą.

Taki ruch pozwoliłby Samsungowi upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z jednej strony mógłby w dalszym ciągu popularne eski zamykać w plastikowych obudowach, co jest najszybszym i najtańszym rozwiązaniem, a z drugiej argument o marnym wykonaniu straciłby nieco na znaczeniu, bo przecież każdy chętny będzie mógł sięgnąć po metalowy wariant. Równie dobrze może być też tak, że Samsung wprowadzi je tylko na najbardziej wybredne rynki. Nie wiadomo też, czy nowym sprzętem będą zainteresowani operatorzy; S5 ze względu na wyrobioną markę z pewnością i tak będzie się sprzedawał świetnie.

Reklama

Na więcej szczegółów trzeba jeszcze trochę poczekać. Niewykluczone, że wkrótce pojawią się pierwsze zdjęcia pochodzące ze wspomnianej linii produkcyjnej. 

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy