Samsung spodziewa się wysokiej sprzedaży Galaxy Mega

Niewygodne, ciężkie i mało estetyczne – to najczęstsze skargi dotyczące dużych smartfonów. Choć wciąż się pojawiają, coraz częściej przestają mieć znaczenie. Gadżety z dużymi ekranami sprzedają się świetnie i będzie ich przybywać.

Samsung zaskoczył ostatnio nowym smartfonem - Galaxy Mega, który w mniejszej wersji ma ekran o przekątnej 5,8 cala. Jest on znacznie większy od Galaxy Note II, a do tego występuje również w wydaniu z matrycą 6,3 cala - ostatecznie jest więc niewiele mniejszy od popularnego tabletu Nexus 7.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Samsung strzela w ciemno - po prostu przygotowuje urządzenia w wielkościach, których jeszcze na rynku nie było. To nic, że mało kto wyobraża sobie dzwonienie z tak dużego telefonu, a noszenie go w kieszeni jest praktycznie niemożliwe: klienci kochają duże smartfony i już nieraz to pokazali.

Reklama

Według źródeł serwisu Digitimes Samsung spodziewa się świetnej sprzedaży Galaxy Mega z ekranem 5,8 cala i już zamówił dla niego około miliona paneli w firmach Chunghwa Picture Tubes (CPT) oraz Giantplus Technology. Koreański gigant nie produkuje tych elementów we własnych fabrykach, żeby móc skupić się na swoich najwyższych modelach. Jest to również wyraźny sygnał, że Galaxy Mega to tylko dodatek do głównej linii smartfonów - choć nie jest on najlepszą propozycją dla wszystkich, na pewno znajdą się na niego chętni.

Gdy po raz pierwszy wyciekły doniesienia o Galaxy Mega, część internautów wątpiła, że są prawdziwe. Matryca qHD (960 x 540 pikseli) w tak dużym urządzeniu i dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz nie są szczytem możliwości Samsunga. Gadżet o tak nietypowych wymiarach nie mógł się jednak stać kolejnym flagowym urządzeniem i azjatycki koncern doskonale o tym wiedział.

Samsung tym razem postanowił po prostu zbudować urządzenie, które będzie ciekawą alternatywą dla niewielkich tabletów. Jak wiadomo, sprzedaż Nexusa 7 czy iPada mini jest bardzo dobra, a część użytkowników zapewnia, że nosi tego typu urządzenia ze sobą cały czas. Galaxy Mega to nic innego jak prawdziwa hybryda smartfona i tabletu, która dzięki niewyszukanym podzespołom może być również stosunkowo atrakcyjna pod względem cenowym.  

Adrian Nowak

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama