Samsung z BMW, Trek Bikes i 3D Systems na targach CES 2014

Przykłady współpracy urządzeń mobilnych GALAXY z produktami firm BMW, Trek Bikes i 3D Systems można było oglądać na stoisku Samsung podczas tegorocznych targów CES. Interaktywne prezentacje pokazują pełną gamę możliwości mobilnej integracji Samsung GALAXY Note 3, Samsung Gear i nowego tabletu NotePRO.

BMW - Samsung GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote

BMW i3, czyli pierwszy na świecie w pełni skomunikowany samochód z napędem elektrycznym, został wyposażony w zintegrowaną kartę SIM, która zapewnia kierowcy dostęp do pojazdu w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Korzystając z aplikacji BMW i Remote, kierowca może wymieniać się informacjami z pojazdem bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu może korzystać z funkcji, takich jak kontrola stanu naładowania baterii i aktualnego zasięgu pojazdu, sprawdzenie zamknięcia okien, czy też zdalna regulacja klimatyzacji.

Samsung i BMW wspólnie opracowały prezentację Samsung GALAXY Gear w wersji zaprojektowanej z myślą o aplikacji BMW i Remote. Dzięki Samsung GALAXY Gear, możliwości znane dotychczas jedynie ze smartfonów stają się dostępne także dla użytkowników urządzeń nadgarstkowych. Korzystając z GALAXY Gear będziemy mogli uzyskiwać dostęp do pojazdu i otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o jego stanie. Najważniejsze informacje będą dostępne na wyświetlaczu GALAXY Gear, więc nie będzie już konieczności wydobywania smartfona z kieszeni ani odblokowywania ekranu.

Reklama

Pokazywany na stoisku GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote przekazuje użytkownikowi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu pojazdu i jego ładowania, takie jak:

- stan ładowania baterii BMW i3 i aktualny zasięg pojazdu

- otwarcie drzwi, okien i szyberdachu

- konieczne przeglądy i zabiegi serwisowe

Oprócz wglądu w informacje o stanie pojazdu, użytkownik może także zdalnie ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę wewnątrz swojego BMW i3 jeszcze zanim znajdzie się w pojeździe. W tym celu wystarczy skorzystać z dotykowego interfejsu użytkownika lub z systemu poleceń głosowych S-Voice, w jaki wyposażono urządzenia Samsung GALAXY. Ponadto, dzięki opcji S Voice użytkownik może włączyć funkcję "Send to car", przy pomocy której do panelu nawigacyjnego BMW i3 można przesłać adres miejsca, do którego chcemy dojechać. W ten sposób auto będzie gotowe do drogi wcześniej niż jego kierowca.

Prezentowanemu na stoisku Samsung BMW i3 towarzyszy zespół personelu, który pokazuje, w jaki sposób możemy korzystać z aplikacji BMW i Remote zarówno na Samsung GALAXY Note 3, jak i na GALAXY Gear.

Trek Bikes - nowy wymiar życia w łączności

Samsung nawiązał współpracę z firmą Trek Bikes, producentem rowerów i sprzętu rowerowego, aby przy wykorzystaniu technologii smartfonowej dodać nowy wymiar do jazdy na rowerze.

Trek zaprojektował dwa koncepcyjne rowery, pokazujące wiele możliwości integracji smartfona z rowerem w sposób przynoszący miłośnikom dwóch kółek szereg korzyści:

Rower podczas jazdy ładuje baterię w GALAXY Note 3. Dzięki temu możemy wybrać się na najdłuższą nawet podróż i korzystać w jej trakcie z GPS, map i innych aplikacji, nie martwiąc się o stan baterii naszego smartfona.

Korzystając z GALAXY Note 3 lub z GALAXY Gear na nadgarstku użytkownika, możemy bezprzewodowo połączyć się z czujnikiem wbudowanym w ramę roweru i śledzić najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość, szybkość pedałowania i przejechany dystans.

Na stoisku Samsung można oglądać dwa rowery GALAXY - Trek w towarzystwie urządzeń Samsung GALAXY Note 3 i GALAXY Gear. Każdy odwiedzający może wybrać się na przejażdżkę rowerem i samemu przekonać się o zaletach nowej koncepcji integracji.

3D Systems - druk 3D już nie tylko dla profesjonalistów

Kolejnym przykładem  kreatywnego partnerstwa jest współpraca firmy Samsung z firmą 3D Systems, będącą dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku 3D. Celem współpracy jest pokazanie, w jaki sposób także konsumenci mogą korzystać z technologii druku 3D.

Urządzenia GALAXY Note powstały po to, aby ułatwić projektowanie i tworzenie nowych rzeczy. Samsung wraz z 3D Systems demonstruje na żywo jak łatwo użytkownik może rozszerzyć swoje działania na polu projektowania i kreacji o jeszcze jeden etap, czyli o tworzenie trójwymiarowych prototypów swoich projektów. Niełatwo jest zdać sobie sprawę z ogromu drzemiących tu możliwości. Firma 3D Systems opracowała aplikację, pozwalającą użytkownikom Samsung GALAXY Note na projektowanie i tworzenie specjalnych monet drukowanych w technologii 3D, które można następnie umieścić w specjalnie zaprojektowanym etui GALAXY Note.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy Gear | BMW i3 | Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy