Samsung zmniejszy pojemność baterii we flagowcach?

Do internetu wyciekła fotografia baterii najnowszego Samsunga S22. Jeżeli informacje podane na niej są prawdziwe, to wszystko wskazuje na to, że najnowszy flagowiec Samsunga będzie miał mniej pojemną baterię niż jego poprzednik.

Producenci smartfonów prześcigają się w kwestii pojemności baterii. Nie jest teraz problemem dostać telefon z ogniwem o pojemności 6000 mAh lub nawet 7000 mAh. Flagowce oczywiście rządzą się swoimi prawami i zwykle oferują nieco mniejsze baterie niż budżetowe modele. Jednak i tak może dziwić fakt, że przy ogólnej tendencji wzrostowej, Samsung decyduje się na zaimplementowanie mniejszej baterii niż w przypadku S21 i S20.

Zdjęcia pochodzi z Korei Południowej, gdzie bateria trafiła do certyfikacji. Na fotografii widać, że ogniwo jest o pojemności 3700 mAh. To spadek w porównaniu do S21 i S20, które wykorzystywały o 300 mAh większe baterie. Podobna sytuacja ma spotkać S22 Plus, które zostanie zaopatrzone w ogniwo o pojemności 4500 mAh. Jedynie wersja Ultra utrzyma poziom z zeszłego roku.

Reklama

Baterie o mniejszej pojemności nie oznaczają, że smartfony będą działać krócej na jednym ładowaniu. Przede wszystkim S22 będzie mniejszym telefonem niż poprzednie wersje. Wielkość ekranu ma znaczenie w przypadku zużycia baterii. Ponad to S21 i S22 są wyposażone w ogniwo o tej samej pojemności, jednak nowszy model jest w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu o kilka godzin dłużej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung S22 | smartfonn | bateria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama