Smartfon 2012 roku serwisu Mobtech - Samsung Galaxy S III

Smartfon Samsung Galaxy S III zdobył tytuł "Smartfona 2012 roku" w plebiscycie przeprowadzonym przez serwis Mobtech.interia.pl zajmujący się tematyką urządzeń mobilnych. Telefon koreańskiego producenta zdobył największą liczbę głosów internautów.

Samsung Galaxy S III stał się światowym fenomenem w 2012 roku - pierwszym smartfonem, który został realną konkurencją dla iPhone'ów Apple nie tylko z nazwy, w wielu krajach udało mu się pokonać to urządzenie Apple. W tym także w Polsce.

W 2012 roku to nie premiera nowego iPhone'a, ale właśnie debiut Galaxy S III wywołał najwięcej emocji. Nic zatem dziwnego, że Galaxy S III w naszym plebiscycie zdobył miażdżącą przewagę nad innymi telefonami, gromadząc 46 procent głosów z prawie 24 tys. oddanych przez internautów odwiedzających Mobtech.interia.pl.

Reklama

- Ogromnie cieszymy się z wyników głosowania, tym bardziej, że Samsung Galaxy S III zdobył sporą przewagę nad drugim z urządzeń, przy tak silnej konkurencji. Dziękujemy za każdy oddany głos! Fajnie jest tworzyć produkty, które podobają się użytkownikom, takie, z których korzystają oni z radością, i które są przedmiotem pożądania. Obiecuję, że to nie jest nasze ostatnie słowo - powiedział Mobtech.interia.pl po ogłoszeniu wyników Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.  

Samsung Galaxy S III trafił już do ponad 40 milionów użytkowników na całym świecie i bez wątpienia w nadchodzących miesiącach nadal będzie sobie radził doskonale.

Jedynym smartfonem, który może zagrozić jego dominacji, jest... jego następca - Samsung Galaxy S IV, który prawdopodobnie zadebiutuje w okolicach kwietnia lub maja, rok po pierwszej prezentacji Galaxy S III.

Cała rodzina smartfonów Galaxy S trafiła już do ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie, przyczyniając się do awansu koreańskiej firmy na pierwsze miejsce na liście największych producentów telefonów. Według badań przeprowadzonych przez Strategy Analytics, Samsung w 2012 roku sprzedał  213 mln telefonów, o 97 milionów więcej niż w 2011 roku.

Przeczytaj nasz test Samsung Galaxy S III - najlepszego smartfona 2012 roku


Pozostałe najlepsze 9 smartfonów minionego roku


Na drugim miejscu w naszym plebiscycie znalazł się iPhone 5 z 17 proc. głosów (przeczytaj nasz test i zobacz materiał wideo o iPhone 5) - co dowodzi, że marka Apple jest nadal doceniana przez wielu, a w oczach sporej liczby internautów iPhone to nadal najlepszy smartfon na rynku.

Interesujące jest także trzecie miejsce Nokii - z 14 procent głosów. Doskonała Lumia 920 (przeczytaj nasz test i zobacz materiał wideo o Lumia 920) była bez wątpienia nie tylko najlepszym smartfonem Finów od lat, ale także jednym z najlepszych telefonów, jaki zadebiutował się na rynku w ostatnich latach.

Warunkiem pojawienia się telefonu w plebiscycie Mobtech.interia.pl była polska premiera każdego z aparatów w 2012 roku. Smartfon musiał być oficjalnie dostępny w naszym kraju - dlatego na listę "nie załapał się" Nexus 4. Zdajemy sobie sprawę także z faktu, że na liście nie znalazły się wszystkie smartfony - każdy ma swojego faworyta, ale my wybraliśmy 10 najlepszych.

Listę wszystkich 10 nominowanych smartfonów, wraz z ich opisem, zdjęciami oraz odnośnikami do testów lub opisów, można znaleźć pod tym adresem internetowym. Dokładne wyniki głosowania prezentujemy poniżej.

Dziękujemy za wzięcie udziału w plebiscycie!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy