Smartfony popularniejsze od komórek

​Smartfony na dobre zadomowiły się w naszej świadomości. Wielu osobom trudno byłoby wrócić do korzystania z tradycyjnych telefonów, które pozwalają wyłącznie na wybieranie numeru i wysyłanie wiadomości tekstowych. Okazuje się jednak, że sprzedaż smartfonów przebiła sprzedaż tradycyjnych telefonów dopiero teraz.


IDC poinformowało w ubiegły piątek, że po raz pierwszy w historii nowych technologii, sprzedaż smartfonów przekroczyła liczbę nabywanych ficzerfonów. Według analityków, 51,6 procent z prawie 419 milionów telefonów sprzedanych w pierwszym kwartale 2013 roku było smartfonami. Czyżby zatem dopełniały się przewidywania na temat nadchodzenia nieuchronnej ery post-PC?

Spora część sprzedanych urządzeń została wyprodukowana przez firmę Samsung (aż 32,7 procent ze wszystkich smartfonów). W tym samym okresie czasu udział firmy Apple wyniósł 17,3 procent.

Jeżeli zatem nie jesteście fanami urządzeń z dotykowymi ekranami, spieszcie się z zakupem nowych telefonów. Za kilka lat będzie o nie bardzo trudno.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | telefon komórkowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy