Sony Xperia Z1 - smartfon 2013 roku serwisu Mobtech.pl

Smartfon Sony Xperia Z1 został "Smartfonem 2013 roku" zdaniem czytelników serwisu Mobtech.interia.pl. W plebiscycie wzięło udział prawie 30 tys. internautów. Telefon Sony do ostatniego momentu "szedł łeb w łeb" z smartfonem Samsunga - Galaxy S4.

Przez większość plebiscytu Xperia Z1 oraz Galaxy S4 miały podobną liczbę głosów, co pokazuje, jak popularnymi są one urządzeniami. Ktoś jednak musiał wygrać - internauci w tym roku wybrali Sony Xperia Z1. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i którzy docenili nasz produkt - Sony Xperia Z1 a także nasz Sony Xperia Tablet Z. Postaramy się i w tym roku sprostać oczekiwaniom naszych konsumentów. Wszystkim głosującym i użytkownikom dziękujemy - skomentowała wyniki głosowania czytelników serwisu Mobtech.pl Agnieszka Jaskiewicz, head of marketing Sony Mobile Polska.

Reklama

Sony Xperia Z1 zdobył 26 proc. z 27 819 oddanych głosów. Samsung Galaxy S4 może pochwalić się wynikiem 24 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął iPhone 5s z 17 proc. oddanych głosów. W naszym wcześniejszym plebiscycie, smartfonem 2012 roku bezdyskusyjnie został Samsung Galaxy S3.

Sony Xperia Z1 - pierwsze miejsce

W przeciągu roku Sony Mobile wprowadziło na rynek dwie topowe "Zetki" - do naszego rankingu trafił Z1, czyli nowszy z dwóch supersmartfonów Sony. Japończykom po raz kolejny udało się wprowadzić na rynek naprawdę świetny telefon. Z1 jako jedyny z tak zaawansowanych smartfonów jest w pełni wodoodporny i przy okazji posiada doskonały aparat o rozdzielczości 20,7 Mpix. Całość wyposażono także w zaawansowany układ Snapdragon 800, z 2 GB pamięci RAM i układem graficznym Adreno 330.

Dokładny test Sony Xperia Z1 można znaleźć tutaj

Samsung Galaxy S4 - drugie miejsce


Popularne i bardzo dobrze wyposażone urządzenie, o czym świadczą: ośmiordzeniowy układ Exynos 5 Octa (dostępna jest również wersja ze Snapdragonem 800), 2 GB pamięci RAM, 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, 16/32/64 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej oraz aparat 13 Mpix. Całość działa pod kontrolą Androida 4.2 z nakładką TouchWiz.

Dokładny test Samsung Galaxy S4 można znaleźć tutaj

Apple iPhone 5s - trzecie miejsce

Nowy smartfon giganta z Cupertino jest ładniejszy i wydajniejszy od poprzednika, zachowując znany z wcześniejszej generacji, 4-calowy ekran. W 5s zastosowano czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Home, który stanowi zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem. To najbardziej intuicyjne rozwiązanie zwiększające poziom bezpieczeństwa we wszystkich smartfonach na rynku. iPhone 5s ma nowy procesor A7 o taktowaniu 1,7 GHz wspierany przez 1 GB pamięci RAM i koprocesor M7. Smartfon ma również odświeżony system iOS 7, który przynosi wiele zmian, zarówno wizualnych, jak i funkcjonalnych. Podstawową wadą iPhone'a 5s jest bardzo wysoka polska cena.

Dokładny test Apple iPhone 5s można znaleźć tutaj


Wyniki plebiscytu - smartfon 2013 roku

Bardzo dziękujemy za udział w plebiscycie wszystkim czytelnikom serwisu Mobtech.interia.pl.  Dokładne wyniki plebiscytu prezentujemy poniżej:INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy