Układ Samsunga i AMD nieznacznie opóźniony

Samsung i AMD już niebawem zaprezentują swój pierwszy, wspólny procesor graficzny dla urządzeń mobilnych. Okazuje się, że data premiery tego układu została delikatnie opóźniona.

Samsung już niebawem zaprezentuje swój nowy układ graficzny do urządzeń mobilnych, który został stworzony przy współpracy z firmą AMD. Obie marki zawarły w 2019 roku umowę, na mocy której AMD będzie udzielać Samsungowi licencji na swoje rozwiązania graficzne - dla smartfonów i tabletów. Kolejny, flagowy procesor z serii Exynos będzie więc korzystał z technologii dostarczonej przez “czerwonych".

Samsung w nowym układzie wycofał się ze swoich autorskich rdzeni i korzysta z projektu Arma - ten krok znacząco poprawił wydajność i działanie modelu Exynos 2100. Niestety nie jest to dalej moc, którą jest w stanie zaoferować układ Adreno od firmy Qualcomm. 

Reklama

To wszystko jednak zmieni się w 2021 roku wraz z wprowadzeniem na rynek nowego układu Exynos. Bardzo możliwe, że pierwszym sprzętem, w którym pojawi się ten procesor będzie smartfon Samsung Galaxy S22, który zostanie zaprezentowany przez producenta już na początku 2022 roku. 

Wyniki benchmarków, które przedostały się do sieci wskazują na to, iż nowy Exynos będzie radził sobie znacznie lepiej od układu Adreno od Qualcomma

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | AMD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama