Vivo szykuje konkurencję dla Galaxy Note'a 4

Firma Vivo zapowiedziała właśnie premierę 6-calowego supersmartfona. Co wiemy na jego temat?

Vivo należy do grona producentów specjalizujących się w ekstremalnie smukłych obudowach. Dlatego urządzenie mierzy zaledwie 5,68 mm grubości, co nie przeszkodziło w zastosowaniu baterii o pojemności 3500 mAh. Ta musi być ogromna, aby zaspokoić apetyt 6-calowego panelu LCD o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i czterordzeniowego układu Snapdragon 805. To jednak nie koniec mocnych argumentów nowego smartfona, ponieważ ma on jeszcze 3 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane, slot kart pamięci i aparat 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu.

Reklama

Na razie nie wiadomo, kiedy X5 Max trafi do sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że oficjalna dystrybucja smartfona raczej na pewno nie obejmie Polski, ale szczególnie zainteresowani powinni znaleźć to urządzenie na internetowych aukcjach.

Chińscy producenci dobrze się bawią rywalizując ze sobą na najsmuklejsze obudowy i ekstremalnie wyśrubowane specyfikacje. Do tego dochodzi również stosunkowo niska cena, z którą nie są w stanie rywalizować firmy z USA czy innych krajów azjatyckich. Stąd bierze się ogromna i wciąż rosnąca przewaga chińskich graczy na swoim własnym rynku, gdzie na znaczeniu powoli traci nawet Samsung.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chiński smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy