W 2013 roku kupiliśmy ponad miliard smartfonów

Z raportu IDC wynika, że w 2013 roku na całym świecie sprzedało się ponad miliard smartfonów. Jak poradzili sobie poszczególni producenci?

Przekroczenie bariery miliarda smartfonów jest wynikiem przełomowym. W 2012 zainteresowanie tymi urządzeniami było mniejsze o 38,4 proc. Warto również odnotować, że smartfony stanowią 55 proc. wszystkich sprzedanych w ubiegłym roku telefonów komórkowych.

Jeśli chodzi o udział w rynku poszczególnych producentów, to na pierwszych dwóch miejscach nie zaszły żadne zmiany. Pozycję numer 1 zajmuje Samsung, który sprzedał 313,9 mln smartfonów, co daje mu 31,3 proc. udział w rynku. Druga lokata należy do Apple. Na całym świecie sprzedało się 153,4 mln telefonów z systemem iOS, co oznacza 15,3 proc. udział.

Reklama

Trzecie, czwarte i piąte miejsce zajmują odpowiednio Huawei (48,8 mln), LG (47,7 mln) oraz Lenovo (45,5 mln). Walka na tych pozycjach jest niezwykle zacięta, ponieważ różnica pomiędzy trzecim Huawei i piątym Lenovo wynosi zaledwie 3,3 mln.

O ile Samsung, Apple, LG i Huawei sprzedają swoje telefony na całym świcie, tak Lenovo działa wyłącznie w Azji - w Chinach jest numerem jeden.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy