Windows Phone wyprzedził iOS. Gdzie?

Mogłoby się wydawać, że smartfony z Windows Phone nie mają szans w sprzedażowym starciu z iPhone'ami. Otóż okazuje się że mają i to na największym światowym rynku zbytu - w Chinach.

Mobilny system Microsoftu to nowość na chińskim rynku. Nie przeszkodziło mu to, aby już po dwóch miesiącach swojej obecności wyprzedzić szalenie popularnego w Europie i Stanach iPhone'a - o jeden punkt procentowy. W ten sposób gigant z Redmond wszedł w posiadanie 7 proc rynku, podczas gdy Android wciąż włada aż 69 proc. Temu akurat trudno się dziwić. W Chinach produkuje się bowiem mnóstwo tanich urządzeń z systemem Google'a, o których nawet nie będziemy mieli szansy usłyszeć.

Michel van der Bel, dyrektor operacyjny Microsoftu dla regionu Chińskiego, wierzy że to dopiero początek prawdziwej ekspansji. Kiedy w sprzedaży pojawi się Windows 8, a wraz z nim tablety, będzie ona jeszcze bardziej dynamiczna. Bel przyznał również, że Windows Phone przegrywa z Androidem pod względem liczby dostępnych aplikacji, co ma istotne znaczenie w walce u udziały w rynku.

Microsoft zatrudnia w Chinach ponad 2,5 tys. pracowników. Bel zapowiada, że firma będzie zmuszona rozszerzyć tamtejsze zaplecze.

W pozostałych częściach świata sytuacja nie wygląda tak różowo. Kondycję Windows Phone znacząco poprawiły smartfony Nokii - seria Lumia. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, ale już nieco mniejszym w Europie. Tutaj znacznie trudniej będzie uszczknąć kolejne procenty systemom Google'a i Apple'a.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS | Windows Phone 7 | Nokia Lumia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama