Reklama

Oto Driven, rower przyszłości, w którym próżno szukać łańcucha i przerzutek

Firma CeramicSpeed zaprezentowała na targach rowerowych Eurobike 2018 swój wynalazek o nazwie Driven. Futurystyczny rower nie posiada łańcucha i przerzutek, a mimo to jeździ, i to jak.

Driven został uznany za organizatorów targów rowerem 2018 roku. Chociaż nie jest on pierwszym na świecie rowerem, który nie posiada łańcucha i przerzutek, to jednak wynalazek jest obecnie najbardziej innowacyjnym, praktycznym i gotowym do produkcji na masową skalę.

Jego istotą jest system składający się z wału, systemu 21 łożysk i kółka zębatego. Powstał we współpracy firmy CeramicSpeed z inżynierami z Uniwersytetu Kolorado.

Dzięki temu rower ma znacznie zredukowaną masę, a także obniżono opory tarcia. Pomysłodawcy projektu chwalą się, że Driven może poszczycić się aż o 49 procent mniejszym poziomem tarcia od tradycyjnych rowerów.

Reklama

Rower został wykonany też z lekkich kompozytów z włókna węglowego. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ciekawie prezentuje się jego system napędowy, to obejrzyjcie powyższy materiał filmowy.

Źródło: GeekWeek.pl/CeramicSpeed / Fot. CeramicSpeed/RoadBikeReview

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama