Reklama

Powstały niezniszczalne dżinsy dla fanów sportów ekstremalnych (film)

Najnowsze technologie pozwalają stworzyć materiały posiadające niesamowicie praktyczne właściwości. Wiele z nich może odmienić nie do poznania naszą codzienność, a nawet uratować życie.

Takie możliwości ma właśnie kosmiczny dżins o wymownej nazwie Ride’ster, który powstał w jednej z francuskich firm z Bordeaux. Inżynierowie twierdzą, że udało im się uzyskać materiał, z jakiego uszyli najbardziej wytrzymałe dżiny na świecie.

Nie musimy im wierzyć na słowo. Przedstawiciele firmy Bolid'Ster zaprezentowali niesamowite cechy swojego materiału na nagraniu filmowym, który umieścili na popularnym serwisie YouTube. Możemy tam zobaczyć jego testy wykonane na narciarzach i motocyklistach.

Opracowana przez Francuzów tkanina została ochrzczona enigmatycznie brzmiącą nazwą Armalith. Powstałe z niej niezniszczalne dżinsy nie można podrzeć lub przeciąć nożem i nożycami. Inżynierowie chwalą się, że nawet ostre zęby psa czy piła elektryczna, będą miały z nimi problem.

Reklama

Eksperymenty pokazały też, że gdy motocyklista spadanie z jednośladu poruszającego się 85 km/h, będzie całkowicie bezpieczny szorując po asfalcie na dystansie 45 metrów. Tkanina Armalith wykorzystuje się do ochrony instalacji orbitalnych przez kosmicznymi śmieciami i skałami. Francuzi przez ostatnie kilka lat ją udoskonalali, a owocem tego jest nowe, niezniszczalne dżinsy.

Źródło: GeekWeek.pl/Bolid'Ster / Fot. Bolid'Ster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy