Przerażający wypadek Sophii Floersch podczas Grand Prix Makau

Sophia Floersch miała straszny wypadek podczas Grand Prix Makau w Formule 3. 17-letnia zawodniczka przy prędkości 270 km/h wraz z bolidem wyleciała z toru i wpadła w platformę dla mediów.

Chociaż cały wypadek wygląda na filmach przerażająco, Niemka przeżyła. Natychmiast zabrano ją do szpitala, gdzie przeszła 11-godzinną, skomplikowaną operację m.in. kręgosłupa. Według najnowszych informacji, Sophia doznała złamania kręgosłupa w kilku miejscach, ale na szczęście nie spowodowały one uszkodzenia rdzenia kręgowego, więc nie będzie trwale sparaliżowana.

Wraz z Niemką do szpitala z groźnymi uszkodzeniami cała trafiło również dwóch fotografów i policjant, którzy znajdowali się na trasie lotu bolidu.

FIA wszczęła dochodzenie w sprawie tego przerażającego wypadku. Już zostały zabezpieczone nagrania z kamer zainstalowanych na bolidzie, systemu CCTV i telewizji. Specjaliści będą musieli ustalić, co się właściwie stało.

Reklama

17-letnia Sophia Floersch niewątpliwie jest jedną z najzdolniejszych zawodniczek w świecie wyścigów bolidów Formuły 3. Trzy lata temu dostała się do Formuły 4, a dwa lata temu trafiła do Formuły 3, gdzie związała się z zespołem Van Amersfoort Racing.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy